przeczytaj najpierw: Amiga 600 i twardy dysk

 

Wiem, zabieram się za nazbyt wiele rzeczy na raz i niczego nie kończę... Na tym blogu widać i tak tylko skromny fragment.

Chcę zainstalować WB2.1 na mojej A600. System w zamierzeniu ma działać na karcie CF - Kingston 2GB.

Jakiś czas temu robiłem to samo, ale na karcie CF Sandisk. Instalację powtarzam na potrzeby tego artykułu, ale w zamyśle mam też komunikację Amigi ze światem za pomocą karty PCMCIA. Podobno nie każda zadziała, chcę to sprawdzić. Mam dwie karty CF - jedna to Sandisk III 2GB. Jest to karta bardzo szybka, chyba najszybsza jaką mam. Na pewno działa na prawdziwej Amidze jako HDD. Już to sprawdziłem! Ale szkoda mi jej do tego celu.

Ponieważ jest to instalacja na karcie CF a nie prawdziwym dysku, będzie się ona troszkę różnić od tego, co robiłbym 20 lat temu. Liczba czynności raczej przybyła niż ubyła.

Dla wygody przeprowadzę ją na komputerze PC pod WinUAE.

 

Jak przerobiłem swoją stację dyskietek od PC na potrzeby Amigi opisałem tu: Amiga 600 i twardy dysk.

 

 

Tym razem chciałbym po prostu powspominać i przy okazji wyjaśnić kilka rzeczy. Sprawa dotyczy zarówno PC jak też Amigi, dlatego wybrałem oddzielny artykuł. Trudno pisać o Amidze w artykule o PC i odwrotnie.

Jestem prawdziwym komputerowym weteranem, a jednak nie dość starym by pamiętać pierwsze stacje dysków elastycznych w Polsce.

Syllable poznałem już wcześniej, minimum dwa lata wcześniej. Postanowiłem właśnie zobaczyć, na ile dojrzał ten projekt. Pokusiłem się o prawdziwą instalację na nieprawdziwym komputerze. Chciałem to przeżyć tak, albo prawie tak, jakby sprawa się miała w realu. Dlatego nie wybrałem opcji instalacji pod Virtual PC.

Zaczynamy:

OK 22:30

Komunikat jest prosty.Wybieram pierwszą opcję, bo gdyby komputer był prawdziwy , wybrałbym właśnie ją.

 

Wikimedia Commons

Wstęp

Poniższy Artykuł pisałem na żywo. To trochę jak zapiski dla mnie samego, żeby nie pogubić się w tym wszystkim. Dla mnie jest czytelny, ale zdaję sobie sprawę, że jest pełen skrótów myślowych. Dlatego pomyślałem, żeby napisać wstęp.

MyAmiga